15. Yabancı Diller Yüksekokul Yöneticileri Toplantısı Gerçekleşti

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ev sahipliğinde düzenlenen “15. Yabancı Diller Yüksekokulu Yöneticileri Toplantısı” 108 üniversite ve 14 firmadan, alanında uzman 295 kişinin katılımıyla 25-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında tamamlandı. Toplantıya, Beykoz Üniversitesi adına Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr. Gör. Pınar Pamuk ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mediha Banbal katıldı.

BARÜ Kutlubey Yerleşkesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu ile birlikte 11 ayrı salonda eş zamanlı gerçekleştirilen toplantılarda, yabancı dil alanındaki eğitim-öğretim süreçleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. İki gün boyunca devam eden panellerde, akademinin mevcut durumu; öğrenci potansiyeli ve ders müfredatı konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantılarda, paydaş kurum ve kuruluşlar da çalışmalarıyla destek verdi. Odak gruplarının atölye çalışmalarıyla katkı sağladığı etkinlikte, “Hazırlık Programlarında Program Geliştirme Süreçleri”, “Ölçme-Değerlendirme Süreçleri”, “Genel Mevzuat ve Personel Özlük Hakları”, “İngilizce Dışındaki Yabancı Dillere Yönelik Eğitim-Öğretim Süreçleri” ile “İyi Uygulama Örnekleri” başlıkları ile eğitim öğretimin çeşitli süreçlerinde yaşanılan problemlerin çözümlerine yönelik öneriler geliştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşması BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun tarafından yapılarak bu toplantıların yabancı dil eğitimi noktasında oldukça değerli olduğuna dikkat çekti. Ardından, BARÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Burcu Şentürk ise tüm katılımcılar ile destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek “Artık bir yabancı dilin yeterli olmadığı günümüzde, entelektüel bir meslekleşmeye doğru gidildiğini görüyoruz. Bilgi teknolojileriyle birlikte yabancı dil bilmek, çağa yetişmek, onu yakalayabilmek için olmazsa olmaz koşuldur.” diyerek teknoloji ve beşerî bilimlerin bütünlüğüne vurgu yaptı. Yabancı Diller Yüksekokulu Yöneticileri Platformu Kurucu Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Enginarlar ise bu toplantıların ve yapılan çıkarımların mutlaka YÖK ile görüşülmesi tavsiyesini yineledi.

Yabancı dil eğitiminin geleceğinin konuşulduğu etkinliğin kapanış oturumunda yapılan oylamayla 2024 yılındaki toplantının Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde yapılması planlandı. 15. Yabancı Diller Yüksekokulu Yöneticileri Toplantısına Burlington English, Cambridge, English Central, ETS Global, ILS WEXT, Macmillan Education, Mc Graw Hill, NSLS Education, National Geographic Learning, Oxford University Press, Pearson ve Regional English Language Office destek verdi.

 

 

 

Bu içerik 30/05/2023 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.