2022-2023 Akademik Yılı Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Gerekli Bilgiler

 • Öğrenci İşleri Sistemi nedir? Nasıl giriş yapabilirim?

http://ois.beykoz.edu.tr  adresinden veya www.beykoz.edu.tr anasayfasında “Öğrencilerimiz” menüsünde yer alan “OIS” yazısına tıklayarak ulaşabileceğiniz Beykoz Üniversitesi Öğrenci İşleri Sistemi üzerinden; notlarınızı görebilir, ders kayıt işlemlerinizi yapabilir, staj işlemlerinizi başlatabilir, devam-devamsızlık durumunuzu takip edebilir, belge talebinde bulunabilir, duyuru vb. bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kesin kayıt işlemini tamamlayan tüm öğrencilerimize OIS kullanıcı adı ve parolası SMS ile iletilecektir.


 • Öğrenci numaramı nasıl öğrenebilirim?

Öğrenci İşleri Sistemine (OİS) giriş yaptığınızda sol menüde yer alan “Kesin Kayıt Belgesi”den öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz.


 • Öğrenci kimlik kartımı nereden alabilirim?

Öğrenci kimlik kartları kayıt dönemi boyunca (22-26 Ağustos 2022) Kavacık Yerleşkesi kayıt masalarından, bu tarihler dışında kayıtlı olduğunuz fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu sekreterliklerinden alınabilecektir.


 • Öğrenci belgesini nasıl alabilirim?

Öğrenci belgesi taleplerinizi Öğrenci İşleri Sisteminin (http://ois.beykoz.edu.tr) sol menüsünde yer alan “Online Belge Talep” ekranından yapabilirsiniz. Öğrenci belgeleri elektronik olarak imzalandığı için ıslak imzaya gerek yoktur.


 • Öğrenci e-posta adresimi nasıl öğrenebilirim ve nasıl giriş yapabilirim?

Kayıt olan her öğrencimize kayıt esnasında @ogrenci.beykoz.edu.tr uzantılı bir e-posta hesabı açılmaktadır. E-posta hesabınıza; https://mail.google.com/ üzerinden adsoyad@ogrenci.beykoz.edu.tr adresi ve OİS parolanızla giriş yapabilirsiniz.


 • Öğrenciler ile ilgili duyuruları nereden takip edebilirim?

Duyurular;

aracılığı ile yapılmaktadır.


 • İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlik Sınavı ne zaman ve nerede yapılacaktır?

Zorunlu veya isteğe bağlı hazırlık sınıfında okuyacak öğrencilerin Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından uygulanacak olan İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlik Sınavı bilgilerine https://www.beykoz.edu.tr/icerik/4158-2022-2023-akademik-yili-ingilizce-seviye-belirleme-ve-ingilizce-yeterlilik-sinavlari-hakkinda linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.


 • Akademik takvim nedir? Nereden görebilirim?

Akademik takvim; öğrencilerin öğretim programlarına kabul ve kayıt işlemleri, eğitim-öğretim, sınavlar vb. faaliyetlere ilişkin süreleri kapsar ve bir önceki eğitim–öğretim yılı içerisinde Senato tarafından belirlenir ve ilan edilir. Zorunlu durumlarda senato akademik takvimde değişiklik yapabilir. 2022-2023 yılı akademik takvime https://www.beykoz.edu.tr/icerik/107-akademik-takvim adresinden ulaşabilirsiniz.


 • Üniversitede dersler ne zaman başlıyor?

2022-2023 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı dersleri 26 Eylül 2022 tarihinde başlayacaktır. Akademik takvime https://www.beykoz.edu.tr/icerik/107-akademik-takvim adresinden ulaşabilirsiniz.


 • Kayıtlı olduğum programın dersleri, içerikleri ve diğer bilgilerine nereden ulaşabilirim?

Beykoz Üniversitesi AKTS Bilgi Paketi/Ders Kataloğuna https://akts.beykoz.edu.tr/bilgipaketi/eobsakts/ adresinden eğitim-öğretim programınızı seçerek ulaşabilirsiniz.


 • Akademik danışman kimdir? Akademik danışmanımı nereden öğrenebilirim?

Akademik danışman, öğrencinin eğitimi boyunca başarı durumunu, gelişimini izleyen ve ilgili öğretim programı çerçevesinde öğrencinin alması gereken zorunlu ve seçmeli derslerle ilgili olarak öğrenciye önerilerde bulunan ve yönlendiren öğretim elemanıdır.


 • Ders kaydımı nasıl kayıt yapacağım?

1. sınıf öğrencilerimizin ders kayıtları sadece ilk yarıyıl (Güz yarıyılı) için Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından otomatik yapılır. Diğer yarıyıl/yıllarda öğrenciler tarafından Öğrenci İşleri Sistemi (OİS) üzerinden öğrencilerin derslerini seçmesi ve akademik danışmanlarına onaylatması ile yapılmaktadır.


 • Ders muafiyeti nedir? Muaf olmak için nasıl başvuru yapabilirim?

Daha önce başka bir yükseköğretim kurumuna devam ederek almış oldukları derslerden başarılı olan öğrenciler, yeni kabul edildikleri programda yer alan eşdeğer derslerden https://www.beykoz.edu.tr/icerik/93-ogrenci-isleri-formlar adresinde yer alanDers Muafiyeti Başvuru Dilekçesi“ ni doldurup, formda yer alan ek belgeler ile birlikte 9 Eylül 2022 Cuma tarihine kadar kayıt olduğu fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu sekreterliklerine ileterek ilgili yönetim kurulu kararıyla muaf tutulabilirler.


 • Genel İngilizce dersleri için muafiyet sınavı yapılacak mı?

Üniversitemizin Türkçe programlarında yer alan İngilizce I,II dersleri ile İngilizce programlarında yer alan Advanced English dersleri için muafiyet sınavı yapılmaktadır. 14 Eylül 2022 Çarşamba günü yapılacak olan muafiyet sınavına başvurular Öğrenci İşleri Sistemi (http://ois.beykoz.edu.tr) üzerinden 5 -12 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılabilecektir.


 • Kayıt dondurma başvurusunu nereye ve hangi tarihlerde yapmalıyım?

Akademik takvimde belirtilen tarihlerde https://www.beykoz.edu.tr/icerik/93-ogrenci-isleri-formlar adresinde yer alan “Kayıt Dondurma Başvuru Dilekçesi” ni doldurup kayıt olduğu fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu sekreterliklerine ileterek ilgili yönetim kurulu ve üniversite yönetim kurulu kararıyla kayıtlarını dondurabilirler.


 • Askerlik işlemlerimi nasıl yapabilirim?

Askerlik işlemleri Üniversitemiz tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Askerlik işlemleri ile ilgili sorun yaşayan öğrencilerimiz Öğrenci işleri Sisteminin (http://ois.beykoz.edu.tr) sol menüsünde yer alan “Online Belge Talep” ekranından EK C2 belgesi talep edebilirler.


 • Uzaktan Eğitim ile verilecek derslere nasıl erişim sağlarım?

Uzaktan eğitim ile ilgili tüm bilgilere https://www.beykoz.edu.tr/icerik/52-uzaktan-egitim linkinden ulaşabilirsiniz.


 • Yönetmeliklere nereden ulaşabilirim?

Üniversitemiz yönerge ve yönetmelikleri web sitemizde ana sayfada Akademik başlığı altında yer almaktadır. Yönetmelik ve yönergelerden öğrenim süreleri, ders kayıtları, sınavlar, notlandırma sistemi, devam, yatay geçiş, çift anadal, yan dal, burslar, mezuniyet vb. daha birçok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Beykoz Üniversitesi Yönetmelikleri için tıklayınız.

Bu içerik 25/08/2022 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.