Yönetim Danışmanları Derneği ile İş Birliği Anlaşması İmzalandı

Beykoz Üniversitesi ve Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) arasında mesleki yeterlilik kapsamında yer alan mesleklere ilişkin ölçme, değerlendirme ve eğitim faaliyetleri yürütmek ve Beykoz Üniversitesi ile YDD’nin ortak sorumluluğunda yürütülebilecek sertifika ve yüksek lisans programlarına ilişkin iş birliği olanaklarını tanımlamak amacıyla “Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Süreci İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Protokolün imza toplantısında Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tura Kalın, Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Önder Kıratlılar, Yönetim Danışmanları Derneği Saymanı Mustafa Kınacı ile Yönetim Danışmanları Derneği Belgelendirme Merkezi Kalite Yöneticisi İrem Merve Çevik'ten oluşan heyet bulundu.

Toplantıda Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman'ın yanı sıra akademik kadromuzdan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Baki Aksu, Rektör Yardımcısı, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Kuru, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Alçın, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Feyza Erkan, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Hüsniye Fırat ve idari kadromuzdan ise İnsan Kaynakları Kıdemli Uzmanı Haluk Bayraktar yer aldı. 

Beykoz Üniversitesi öğrencilerine yönelik staj olanağı sağlanacak

İmzalanan bu protokolle Beykoz Üniversitesi ve YDD arasında ortaklaşa sertifika programları düzenlenebilecek. Düzenlenecek sertifika programlarına ilişkin detaylar karşılıklı olarak belirlenecek. İki kurum birlikte Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odağında kongre ve sempozyum organize edebilecek. YDD üyelerinin mesleki bilgi ve tecrübelerinin Beykoz Üniversitesi öğrencilerine aktarılması için deneyim paylaşım günleri düzenlenecek. Bu deneyim paylaşım günlerinde yönetim danışmanları üniversite öğrencileriyle buluşacak. Beykoz Üniversitesi lisansüstü programlarında gerektiğinde YDD üyelerine özel lisansüstü program sınıflarının oluşturulması kararlaştırılabilecek. Beykoz Üniversitesi lisansüstü programlarında YDD ile ortaklaşa yürütülecek yeni programların açılması konusu değerlendirilecek. YDD, ilişki ağında yer alan kurum ve kuruluşlarda Beykoz Üniversitesi öğrencilerine yönelik staj olanağı sağlanacak.

Sınavda başarılı olan personele mesleki yeterlilik belgesi verilecek

Bu protokol kapsamında insan kaynakları yöneticisi, insan kaynakları uzmanı, insan kaynakları elemanı, endüstriyel ilişkiler uzmanı, personel performans uzmanı, eğitim uzmanı, özlük işleri uzmanı, idari işler uzmanı, organizasyonel gelişim uzmanı, özel kalem müdürü (üst düzey yönetim asistanı) ve yönetim danışmanı mesleklerine ait “Ulusal Meslek Standardı” ve “Ulusal Mesleki Yeterlilik” ve belgelendirme çalışmaları yapılacak. YDD’nin, yetkilendirilmiş olduğu mesleki yeterlilik alanlarında gerektiğinde Beykoz Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi aracılığı ile ortaklaşa sertifika programları düzenlenecek. Sınavda başarılı olan personele mesleki yeterlilik belgesi verilecek. Beykoz Üniversitesi, YDD’nin Mesleki Yeterlilik Belgelendirme çalışmalarında akademik destek sağlayacak. Üniversite, YDD üyelerine, mesleki bilgi ve tecrübeleri kapsamında, akademik birimlerdeki eğitimlerde öğretim görevlisi olarak görev verilebilecek.

Bu içerik 18/08/2022 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.