2022 YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Beykoz Üniversitesine Hoş Geldin!

2022 yılı YKS sonucuna göre Üniversitemize kayıtlar elektronik ortamda yapılacaktır. Uzaktan yapacağınız kayıt işlemleriniz için her öğrencimize özel bir kayıt danışmanı görevlendirilmiştir. Kayıt danışmanınız işlemleriniz için sizinle iletişime geçecektir.

Öğrencilerimizin kayıt işlemleri için öncelikle e-Devlet şifresine sahip olması gerekmektedir.

 

22-26 Ağustos 2022

 

Elektronik Kayıt İşlemleri

*24 Ağustos 2022 tarihine dek e-devlet üzerinden, 26 Ağustos 2022 mesai saati bitimine dek ise kayıt danışmanınız ile kayıt işlemlerinizi uzaktan yapabilirsiniz.


KAYIT İŞLEMLERİ

Öğrencilerimiz 2 aşamada elektronik kayıtlarını tamamlayabilirler. Öncelikle üniversitemizin sistemi üzerinden ön kayıt yapmaları, mali onay alarak sonrasında kesin kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.

1. Ön Kayıt ve Mali Onay İşlemleri

Aşağıdaki “ÖN KAYIT ve MALİ ONAY İŞLEMLERİ” butonuna tıklayarak ön kayıt bilgilerinizi doldurunuz. (22 Ağustos 2022 tarihinde aktif olacaktır.)

Sonrasında sisteme İngilizce Hazırlık Programına devam edip etmeyeceğiniz konusundaki talebinizi giriniz. Ardından “ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEME EKRANI”na geçiş yapacaksınız.

%50 indirimli ya da tam burslu programa yerleşip, isteğe bağlı hazırlık okuyacak olan öğrencilerimiz ise aşağıdaki seçenekler ile öğrenim ücretlerini ödeyebilirler. Üniversitemizi %100 burslu olarak kazanan öğrencilerimiz herhangi bir öğrenim ücreti ödemezler. Bu öğrencilerimiz ön kayıt işleminin ardından e-devlet üzerinden ya da kayıt danışmanları ile birlikte kesin kayıtlarını tamamlayacaklardır.

Havale/EFT ile Peşin Ödeme: Peşin Ödeme üniversitemizin Denizbank hesabına EFT ve Havale yoluyla yapılabilir. Peşin ödemede bir indirim uygulanmamaktadır.

Havale/EFT açıklamasında Öğrenci TC Kimlik numarası, adı ve soyadı yazılması gerekmektedir. Alıcı Hesap BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ DENİZBANK KAVACIK ŞUBESİ TR37 0013 4000 0133 8804 6000 01

Kredi Kartı ile Ödeme: Bonus, Paraf (Halkbank), Yapı Kredi ve Worldcard özellikli kredi kartları ile komisyon ve vade farkı olmadan 9 taksitte ödeme yapabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı - KMH (Denizbank): Denizbank Kavacık Şubesi ile yapılan anlaşma ile size en yakın Denizbank Şubesinde bir Kredili Mevduat Hesabı açtırarak sıfır faiz ve 10 taksitle eğitim ücretinizi taksitlendirebilirsiniz.


2. Kesin Kayıt İşlemleri

Ödeme işlemleriniz ile mali onayınızı tamamladıktan sonra e-Devlet sistemi üzerinden kesin kayıt işleminiz tamamlanacaktır. E-Devlet sistemi üzerinden kayıt yapamayacak olan öğrenciler kayıt danışmanları ile birlikte kesin kayıtlarını tamamlayacaklardır.

E-Devlet şifresi olmayan öğrencilerimiz şifrelerini PTT Merkez Müdürlüklerinden (yurt dışında iseniz Konsolosluklardan) şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliklerini ibraz ederek temin edebilirler. 

E-Devlet Kesin Kayıt Linki: https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit

E-devlet üzerinden kayıt olacak öğrencilerimizden herhangi bir belge istenmeyecektir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.


E-Devlet Üzerinden Kayıt Yapamayacak Öğrenciler Kimlerdir?

 • Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler
 • Aynı anda örgün iki önlisans veya iki lisans programına kayıtlı öğrenciler. (Bu durumdaki öğrencilerin halen kayıtlı oldukları Üniversitelerden kayıtlarını sildirmeleri, YÖKSİS’te durumlarını güncelletmeleri ve E-kayıt işlemine bu şekilde devam etmeleri gerekmektedir.)
 • Ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adaylar ile yükseköğretim kurumlarında; önlisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar. (Bu durumdaki adaylara geçici kayıt yapılacak olup, mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2022 tarihine kadar Üniversitemize teslim etmeleri halinde kesin kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Kesin Kayıt Yapan Öğrencilerin Getirmesi Gereken Belgeler

Kayıt danışmanları ile kesin kayıtlarını tamamlayan öğrencilerimizin aşağıdaki belgeleri en geç 7 Ekim 2022 tarihine dek Üniversitemize teslim etmesi gerekmektedir.

E-devlet üzerinden kayıt olacak öğrencilerimizden herhangi bir belge istenmeyecektir.

 • YKS Sonuç Belgesi (Öğrencinin yerleştiğine dair internet çıktısı)
 • Lise diploması*:

  *Mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı ve fotokopisi ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi

  *Diplomasını kaybetmiş öğrenciler için mezun oldukları liseden alınmış diploma kayıp belgesi aslı ile fotokopisi

  *Halen bir yükseköğretim programına kayıtlı ise kayıtlı olunan programın öğrencilerin öğrenci belgesi ile e-devletten alınmış lise mezuniyet belgesi.

 •  Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 •  2 adet fotoğraf

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı akreditasyon sürecine dahil olmak isteyen tüm öğrencilerin (e-devlet üzerinden veya kayıt danışmanları ile kayıtlanan) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü talimatı doğrultusunda aşağıdaki belgeleri derslerin başlamasını takiben 25 Kasım 2022 tarihine kadar Öğretim Görevlisi Hande İpek Arslan’a (handeipekarslan@beykoz.edu.tr) hem orijinal halleri hem de USB Bellek (Flash bellek) içerisinde taratılmış hali ile elden teslim etmeleri gerekmektedir. 3 belgeyi de tam olarak getirmeyen, orijinal ve taralı hallerini aynı anda teslim etmeyen öğrencilerin belgeleri alınmayacaktır. (Akreditasyon süreci ile ilgili istenilen belgeleri diğer kayıt evraklarınızla birlikte kayıt masalarına ya da Öğrenci İşleri Birimi’ne teslim etmeyiniz.)

 • SHGM onaylı tam teşekküllü hastaneden alınmış ''uçuşa elverişlidir'' ibaresinin yer aldığı sağlık raporu. (Sağlık raporunun alınabileceği hastane listesi için tıklayınız.)
 • Adli Sicil Kaydı
 • Öğrenci Beyan Formu

       

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Akreditasyon Bilgilendirme

Bu içerik 12/08/2022 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.