Beykoz Üniversitesi Güçlenerek Büyüyor

Üniversitemiz akademik ve idari kadrosuna yeni üyeler katarak büyümeye devam ediyor. Bu çerçevede, üniversitemize yeni katılan akademik kadro üyeleri ile tanışmak üzere 6 Haziran 2017 günü Kavacık Rektörlük Yerleşkesinde bir tanışma toplantısı düzenledi. Öğretim Görevlisi Dr. Aslıhan Bekaroğlu’nun sunduğu toplantının açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman yaptı.

Göreve yeni başlayan öğretim üyelerine hoş geldin dileklerinde bulunan Durman konuşmasında, “Öğrenmeyi öğreten”, modern bir üniversite; güçlü bir akademik kadro yaratmanın ilk hedefleri arasında yer aldığını vurguladı. Beykoz Üniversitesi’nin öğrencileri ve çalışanları için mutluluk, özgürlük, hoşgörü ve başarı merkezi olmayı amaçlayan ve hizmetlerinde mükemmelliği hedefleyen bir üniversite olacağını belirterek, “Öğrenen, öğrendikleri ile öğrenmeye ve topluma değer katan, yenilikçi uygulamaları ve başarıları ile yurt içi ve dışında saygınlığı olan örnek bir üniversite olmayı ilke edindik” dedi. Prof. Dr.  Durman, sonrasında ise üniversite ile ilgili mevcut durum ve gelecek projeleri anlattığı bir sunum gerçekleştirdi.

Beykoz Üniversitesi Güçlenerek Büyüyor

Toplantıda konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen de, Beykoz Üniversitesi’nin bir hikayeyle ortaya çıktığını ve zorluklara rağmen daha da güçlenip yola devam ettiğini belirterek, “Bir kurumun başarısı yöneticilerinin başarısıyla doğru orantılıdır ama o başarı, o kuruma emek veren herkesin gayretiyle kazanılır. O gayret olmazsa bizlerin başarısı bir şey ifade etmez” dedi. Özmen ayrıca bir kurumun, kurum olabilmesi için “aidiyet, liyakat ve sadakat” ilkelerine çok önem verilmesi gerektiğinin de altını çizdi. Özmen ayrıca yeni öğretim üyelerinin aramıza katılmasından duyduğu mutluluğu ifade etti ve Beykoz Üniversitesinde herkesin kendisini bir aile ortamında hissetmesinin önemini vurguladı. Özmen, “Beykoz Üniversitesi destek olduğu, yatırım yaptığı her çalışanının burada kalmasını hedefler, ben de uzun yıllar arkadaşımın benden kopmasını istemem. Çalıştığı yerde huzursuzluk yaşıyor verimli olamıyorsa, onu daha başarılı olacağı yerlere kadar taşır, emek veririm. Dolayısıyla burada kendinizi rahat, huzurlu bir aile ortamında hissedin” dedi.

Bu içerik 07/06/2017 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesi'ni yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.