Mahmut Şevket Paşa Kampüsü

Beykoz Üniversitesi Mahmut Şevket Paşa Kampüsü

Başlangıçta Çubuklu ve Kavacık’ta bulunan 3 yerleşkede eğitime devam edecek olan Beykoz Üniversitesi, gelecekte inşası tamamlanacak ve Beykoz Mahmut Şevket Paşa Köyü’nde 100 dönümlük bir arazide kurulacak yeni yerleşkesine taşınacak. Yerleşkemiz, “Boğaz’ın İncisi” olarak tanımlanan Beykoz’da toplumsal, kültürel, doğal ve bilimsel yaşamın deneyimlenerek öğrenildiği mekanlar bütünü olarak tasarlandı.

Çok sayıda projenin arasından öğrencilerimiz için titizlikle seçilen yerleşkemiz aydınlanmacı, genç, dinamik, yenilikçi ve araştırmacı misyon ve vizyonumuz ile örtüşen, çağdaş bireylerin yetişmesi sırasında gereksinim duyacakları mekanlardan oluşuyor.

Yerleşkemiz; Eğitim ve Öğretim birimleri, Sosyal-Kültürel birimler, Rekreasyon Birimleri, Akademik Merkez, Öğrenci Yaşam Merkezi, Öğrenci Barınma Merkezi ve diğer kentsel mekanlardan oluşmakla birlikte özgün topoğrafyası ile yaşam bulan mimari mekanları bir araya getiriyor.

Yerleşkemizin ayrıcalıklı yönlerinden biri, yerleşke yaşamının yenilenebilir enerji, güçlü iç ve dış mekan kullanım birlikteliği, doğal ısıtma ve havalandırmayla birlikte engelsiz ve güvenli bir çevre sunması. Böylece Beykoz Üniversitesi Mahmut Şevket Paşa Yerleşkesi öğrencileri ile birlikte sahip olduğu flora ve fauna açısından çağdaş bir habitat yaratacaktır.

Mahmut Şevket Paşa Kampüs Videosu

Bu içerik 06/07/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesi'ni yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.